PROIECTUL ERASMUS+, REUNIUNEA TRANSNATIONALA DIN BULGARIA, SEPTEMBRIE 2016

PROIECTUL EUROPEAN ERASMUS+

"YOUTH, MULTILINGUALISM AND WORK PERSPECTIVES IN EUROPE"

 

 

 

             În perioada 19-21 Septembrie 2016 Școala Gimnazială nr.1 Perișoru reprezentată de profesor Gabriela Tătuc și profesor Cecilia - Oana Crăciun a participat la cea de-a doua reuniune transnațională a proiectului care s-a desfășurat în localitatea Velingrad, Bulgaria.

                   În cele trei zile de reuniune au fost discutate următoarele aspecte legate de buna desfășurare a activităților celui de-al doilea an al proiectului:

   -   Evaluarea intermediară a activităților realizate în proiect;

  -   Evaluarea lecțiilor CLIL realizate de profesori și desfășurate în cele trei mobilități;

  -   Analiza activităților realizate de elevi;

 -   Dezbatere pe baza realizării produselor finale, e-book (câte unul pentru ficare mobilitate) care cuprinde toate planurile de lecții CLIL desfășurate, videocurriculum, curriculum vitae și scrisori de intenție realizate de elevi;

 -   Responsabilități și termene pentru următoarele activități lunare și alegerea tipurilor de lecții CLIL din topicul: RESURSE NATURALE, de către fiecare țară participantă, lecții care se vor desfășura în luna martie, în Polonia;

   -   Responsabilități privind rapoartele lunare și încărcarea documentelor în Mobility Tool.

Activitățile s-au finalizat cu un acord semnat de toate persoanele participante la reuniune.

profesor Gabriela Tătuc

BULGARIA1

 BULGARIA2

BULGARIA3

Abonati-va la newsletter si veti fi la curent cu ultimele stiri.

Mesaj rapid


Online acum

Avem 8 vizitatori și niciun membru online

540725
Azi
Ieri
Saptamana asta
Ultima saptamana
Luna asta
Ultima luna
Toate zilele
293
248
541
538733
4935
12707
540725

IP: 54.196.5.6
Data:21 -08- 2018