PROIECTUL EDUCATIV EDUCAȚIE PRIN SPORT, SPORT PRIN EDUCAȚIE. ACTIVITATE 22.09.2018

„EDUCAȚIE PRIN SPORT, SPORT PRIN EDUCAȚIE

PITEȘTI 22.09.2018

In ziua de 22.09.2018, doisprezece elevi ai Școlii Gimnaziale Nr. 1 Perișoru inclusi în proiectul ,,Educație prin sport! Sport prin educație!" derulat între școală și Asociatia Club Sportiv Fight4Sport V-S, au participat în localitatea Pitești la Cupa României la Karate, organizată de Federația Română de Karate WUKF(900 de sportivi participanti ).

Au fost obținute următoarele rezultate: Ariciu Denis locul 1la proba kihon; Craciun Liana locul 1la proba kihon; Budileanu Ștefania locul al 2-lea la proba kihon; Tirnovanu Antonela locul al 2-lea la proba de kata; Stroe Bianca locul al 3-lea la proba de kihon si Pitiș Sara locul al 3-lea.

Felicitari tuturor elevilor sportivi  participanti!

Echipa de proiect

Tătuc Gabriela