Acest website foloseste cookie-uri pentru a furniza vizitatorilor o experienta mult mai buna de navigare si servicii adaptate nevoilor si interesului fiecaruia.

"Cookie"-urile au rolul de a facilita accesul si livrarea serviciilor folosite de utilizator de internet, precum personalizarea anumitor setari (limba, tara, preturi afisate in moneda nationala).

 

PROIECTUL EDUCATIV EDUCAȚIE PRIN SPORT, SPORT PRIN EDUCAȚIE. ACTIVITATE 22.09.2018

 

„EDUCAȚIE PRIN SPORT, SPORT PRIN EDUCAȚIE

PITEȘTI 22.09.2018

 

 

              In ziua de 22.09.2018, doisprezece elevi ai Școlii Gimnaziale Nr. 1 Perișoru inclusi în proiectul ,,Educație prin sport! Sport prin educație!" derulat între școală și Asociatia Club Sportiv Fight4Sport V-S, au participat în localitatea Pitești la Cupa României la Karate, organizată de Federația Română de Karate WUKF(900 de sportivi participanti ).

             Au fost obținute următoarele rezultate: Ariciu Denis locul 1la proba kihon; Craciun Liana locul 1la proba kihon; Budileanu Ștefania locul al 2-lea la proba kihon; Tirnovanu Antonela locul al 2-lea la proba de kata; Stroe Bianca locul al 3-lea la proba de kihon si Pitiș Sara locul al 3-lea.

          Felicitari tuturor elevilor sportivi  participanti!

 

Echipa de proiect

 

Tătuc Gabriela

Fășie Adrian - Ștefan

Răcilă Viorel

Responsabil de proiect

Responsabil de proiect

Responsabil de proiect

 karate1

  karate2

karate3

kartate4

@2022